NRD Начало
Петък, 15 Ноември 2024
Начало Авансцена Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби
939
Авансцена

Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби

Силистренският художник Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби в Художествената галерия в крайдунавския град. Експозицията съдържа 45 творби, рисувани през последните две години. По време на откриването директорът на галерията в Силистра Йордан Колев представи Дончев като творец с разпознаваем почерк, като художник, който е успял да намери и оформи свой стил в живописта. „За него рисуването е едно от най-чистите, искрени и непосредствени откровения

| 14 Ноември 2024, 18:33 ч.
Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби
Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби
Снимка © БТА

Силистренският художник Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби в Художествената галерия в крайдунавския град. Експозицията съдържа 45 творби, рисувани през последните две години.

Банско постави финал на 27-ото издание на джаз фестивала в града с изпълнение на Алюн Уейд и млади таланти от джаз академията на фестивала. Последната, осма фестивална вечер, събра огромно множество публика на централния площад „Никола Вапцаров“, а концерти имаха индонезийците от „Вертигонг“, които пяха и на български език, и американският тромпетист, джаз композитор, продуцент и вокалист Тио Крокър.

В двадесет и седмото издание на „Банско джаз фестивал“ участваха 135 изпълнители от 18 държави, в общо 23 концерта. Двадесет и един дневни концерта с 45 участници от три държави също бяха част от програмата на фестивала.

Фестивала официално закри кметът на Банско Стойчо Баненски, който благодари на всички ангажирани в провеждането на музикалния форум – служители на Общината, доброволци, местните хора и специално на Асоциа

Хиляди електрически проводници, клавиши, микрочипове и компютърни компоненти създават инсталацията на Елиас Симе на тазгодишното издание на Венецианското биенале на изкуствата. 

ДА ВЪЗСТАНОВИМ ВРЪЗКАТА С ОКОЛНАТА СРЕДА

Елиас Симе е роден в Етиопия през 1968 г. Той е мултидисциплинарен художник, известен най-вече с мащабните си релефи, изработени от рециклирана потребителска електроника. Симе е мотивиран от желанието да възстановим и преразгледаме връзката си с околната среда, разказват от Grimm Gallery. По думите им авторът използва техники за сплитане и наслояване, за да създаде огромни мозайки, съставени от клавиатури, вериги, кабели и всякакъв вид електронни отпадъци, внесени в родната му страна. Тези материали се доставят от най-големия пазар на открито в Африка, разположен в етиопската столица Адис Абеба, отбелязват още от галерията. 

Ювал Шарън, известен с иновативния си подход, ще режисира новите постановки на "Пръстенът на нибелунга" и "Тристан и Изолда" в опера "Метрополитън", Ню Йорк, с участието на сопраното Лизе Давидсен, съобщи АП. Диригент ще бъде музикалният директор на операта Яник Незе-Сеген.

Музикалната институция обяви още, че договорът на Незе-Сеген ще бъде удължен до 2029-2030 г. 

Премиерата на "Тристан и Изолда" ще бъде на 9 март 2026 г. "Пръстенът на нибелунга" ще започне с "Рейнско злато" през сезон 2027-2028 г. "Валкирия" и "Зигфрид" ще бъдат представени през 2028-2029 г. "Залезът на боговете" ще има премиера през сезон 2029-20230 г. 

Четиридесет и четири годишният Шарън представи кратка версия на "Залезът на боговете" в закрити паркинги в Детройт и Чикаго и трето действие на "Валкирия" на зелен фон с анимация и компютърна графика в Детройт и Лос Анджелис. В пос

„Киномания“ обяви специалните събития на тазгодишното си 38-о издание. 

На 16 ноември в Дома на киното е прожекцията на носителя на “Златна палма” за късометражен филм от тазгодишния фестивал в Кан – копродукцията между Хърватия, България, Франция и Словения –  “Човекът, който не можеше повече да мълчи”.

Филмът, режисиран от Небойша Слиепчевич, разказва за събитията от 27 февруари 1993 г. в Босна и Херцеговина, когато пътническият влак от Белград за Бар е спрян от паравоенни сили в рамките на операция за етническо прочистване. Докато те извеждат от влака невинни цивилни, само един от 500-те пътници се осмелява да им се противопостави.

Първата прожекция на филма ще бъде придружена от среща с режисьора Небойша Слиепчевич и екипа от българска страна –

Кралицата на кънтри музиката Доли Партън издава утре, 15 ноември, нов албум, основан на семейната й история, съобщава АП.

Smoky Mountain DNA - Family, Faith & Fables („ДНК от Смоуки Маунтин - семейство, вяра и притчи“) е албум от 3 дългосвирещи плочи, в който певицата обхваща пет поколения от роднините си - по бащина линия Партън и по майчина Оуенс, комбинирайки архивни ленти, цифрови технологии и нови записни сесии на живо.

Музиката варира от балади и химни от началото на XX в., които поколението на нейните баба и дядо е свирило, до по-нови песни, които тя е записала с племенници в тийнейджърска възраст. 

“Връзките между многобройните роднини, които са пели, свирили на инструменти, писали и продуцирали елементи от комплекта, са толкова далечни, че ми се искаше да имам родословно дърво, което да свързва десетките ми родственици, макар

По време на откриването директорът на галерията в Силистра Йордан Колев представи Дончев като творец с разпознаваем почерк, като художник, който е успял да намери и оформи свой стил в живописта.

„За него рисуването е едно от най-чистите, искрени и непосредствени откровения. То прави видимо творческото му вдъхновение, чувствителността емоционалността му. Главна тема в неговото творчество е добруджанският пейзаж, реката. Рисува брегове, пътища, дървета, в тях присъства и човекът, който върши нещо, но не е главна тема в картината му", каза Йордан Колев.

Константин Дончев е живописец, член на Дружеството на художниците в град Силистра и бивш негов председател. Той е завършил икономика и няколко мандата е бил кмет и председател на Общинския съвет в Алфатар.

През последните 34 години се отдава на рисуване и публицистична дейност и създава своя частна художествена галерия. Има самостоятелни изложби в Силистра, София, Пловдив, Варна, Стара Загора, показвал е свои картини в Румъния и в САЩ.

Нина Николина представя концерт-спектакъла „Любовни народни песни“ с нов сценарий и репертоар. Събитието е на 24 октомври в Sofia Live Club, съобщават организаторите. 

По думите им, с намигване, чар и завиден артистизъм, Нина Николина разказва еротични фолклорни текстове от закачливите, пиперливи любовни народни песни. В програмата са включени и две любовни песни от Балканите – Албания и Босна, които Нина Николина изпълнява с оригиналните им текстове.

Новият член във формацията е Мартин Денев, пиано. Джазмен, пианист,  композитор, диджей, с издадени над 20 албума на лейбъли в Англия, Германия, Индонезия, Австралия, Китай и Америка, като много от композициите се изкачват до челни позиции в най-реномираните световни класации за съвременна електронна музика.&nb

Общо 16 акварелни творби на Мариана Петкова под наслов "Импресии" представят знакови места от някогашната шуменска улица „Араста“, с тяхната историческа и архитектурна ценност, с личности от възрожденската история на града и с фигурални композиции от съвременния Шумен.

Картините ще бъдат подредени във фоайето на концертната зала на местното читалище „Добри Войников-1856“, като откриването ще е в следобедните часове на 26 октомври, съобщиха от културната институция. 

„Колажната техника обединява част от творбите около идеята за първосъздателите – едно от първите читалища в България (което е „Добри Войников“ – б.а.), първия български оркестър (създаден в Шумен- б.а.) и първото театрално представление у нас (състояло се в града – б.а.), а живописните цветове въздействат с експресивност и наситеност. В експоз

Изложба „Подаръкът – акт на дипломация и междудържавни отношения“ ще бъде открита днес следобед в Археологически музей „Велики Преслав“. Експозицията представя колекция подаръци, получени от българската държава и държавния глава през 70-те и 80-те години на XX век, съобщи д-р Александър Горчев, директор на музея.

Изложбата показва колекцията от подаръци от цял свят, който държавният глава и българската държава са получавали през XX век. Включва различни картини, сувенири, статуетки, маски, произведения на изкуството и народните занаяти, макети на недвижими културни ценности, копия на антични предмети на народи от близки и далечни страни от цял свят, каза д-р Горчев.

Повечето от тях са изработени от слонова кост, от порцелан, от желязо, мед, сребро, с позлата, от кожа. Има различни предмети, които са инкрустирани със скъпоценни камъни. Има

Британският супермодел Наоми Кембъл получи забрана да бъде попечител на благотворителна организация в Англия и Уелс за срок от пет години, съобщава АП.

Това се случи, след като в четвъртък бе установено, че благотворителната организация за борба с бедността, основана от нея преди почти две десетилетия, е била „лошо управлявана“ и е имала „неадекватно финансово управление“.

След тригодишно разследване на финансовата дейност на Fashion for Relief Комисията по благотворителността, която регистрира и регулира благотворителните организации в Англия и Уелс, обяви, че е открила „множество случаи на неправомерно поведение и/или лошо управление“ и че само 8,5% от общите разходи на благотворителната организация са отишли за безвъзмездни средства за шестгодишен период от 2016 г. насам.

Например, Комисията установи, че средства за благотвор

В Сливен на 27 септември ще бъде открита обновената постоянна експозиция "Старият Сливен от палитрата на Добри Добрев" в къща „Миркович“. Това съобщиха от Художествена галерия „Димитър Добрович“ – Сливен.

Галерията притежава 101 произведения, дело на бележития сливенски художник, педагог и изследовател Добри Добрев (1898 – 1973). В съхраняваните живописни композиции е представено историческото и културно минало на Сливенска област – творбите пресъздават облика на града през първата половина на изминалия век, а също и измененията, настъпили в него, както и характерните за местното население занаяти и поминък, начин на живот и редица бележити личности – културни дейци и общественици, оставили значима диря в историята на града и региона от периода. 

През 70-те години на изминалия век описаните творби са организирани в п

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Община Плевен, посолството на Казахстан и Националният археологически институт с музей са носители на отличието „Златна монета Култура“
Община Плевен, посолството на Република Казахстан в България и Националният археологически институт с музей при Българската академия на науките (НАИМ - БАН) са носители на отличиет ...
Празничен концерт ще представят хорови формации в Добрич
Празничен концерт ще представят хорови формации на 14 декември в концертна зала „Добрич“, съобщават от общинската администрация на града. Оттам допълват, че в събитиет ...
Две галерии подреждат обща изложба
С изложбата Market of Desire: Women’s Market софийската галерия „Пунта“ в партньорство с лондонската галерия Cable Depot открива новата си локация на Женския паза ...
Проф. Атанас Тотляков: „Цялата среда, която е около нас, е запълнена с духа на новото в своя потенциал"
Проф. Атанас Тотляков, куратор на изложбата „Метарезерви – вариации на метамодерни теми", заяви , че концепцията за експозицията не е нова, а от 2023 г. Той отбеляза, ...
Музеят „Кон-Тики“ в Осло връща артефакти на чилийския Великденски остров
Артефакти и човешки останки, взети от норвежки изследовател и антрополог в края на 40-те години на миналия век, се връщат от Музея „Кон Тики“ в Осло на отдалечения чили ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Община Плевен, посолството на Казахстан и Националният археологически институт с музей са носители на отличието „Златна монета Култура“
Община Плевен, посолството на Република Казахстан в България и Националният археологически институт с музей при Българската академия на науките (НАИМ - БАН) са носители на отличиет ...
Йоко Оно спечели съдебна битка за часовник, подарен на Джон Ленън за 40-ата му годишнина
Йоко Оно спечели съдебно дело, с което доказва, че часовникът, принадлежал на убития й съпруг Джон Ленън, е нейна собственост, а не на частен колекционер, предадоха ДПА и Ройтерс.& ...
Художникът Румен Райнов подреди изложба „Пътища“ по повод 60-ата си годишнина
Художникът от Търговище Румен Райнов подреди изложба в Художествената галерия „Никола Маринов“ по повод 60-ата си годишнина. Експозицията „Пътища“ включва ...
Изложба с творби на художника Бочо Донев е подредена в галерия „Серякова къща“
Изложба с творби на художника Бочо Донев е подредена в троянската галерия „Серякова къща“. Експозицията със заглавие „Художник от бъдещето“ е посветена на ...
Актрисата Сидни Суини каза, че женската солидарност в Холивуд е "фалшива"
Актрисата Сидни Суини опроверга представата, че жените се подкрепят взаимно във филмовата и телевизионната индустрия, предаде Би Би Си. "Цялата тази индустрия казва само "жените п ...
Тикер в 05:00 ч.
Община Плевен, посолството на Република Казахстан в България и Националният архе ...
Начало Авансцена
939
Авансцена

Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби

Силистренският художник Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби в Художествената галерия в крайдунавския град. Експозицията съдържа 45 творби, рисувани през последните две години.По време на откриването директорът на галерията в Силистра Йордан Колев представи Дончев като творец с разпознаваем почерк, като художник, който е успял да намери и оформи свой стил в живописта.

| 14 Ноември 2024, 18:33 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби
Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби
Снимка © БТА

Силистренският художник Константин Дончев представи в изложба най-новите си творби в Художествената галерия в крайдунавския град. Експозицията съдържа 45 творби, рисувани през последните две години.

По време на откриването директорът на галерията в Силистра Йордан Колев представи Дончев като творец с разпознаваем почерк, като художник, който е успял да намери и оформи свой стил в живописта.

Банско постави финал на 27-ото издание на джаз фестивала в града с изпълнение на Алюн Уейд и млади таланти от джаз академията на фестивала. Последната, осма фестивална вечер, събра огромно множество публика на централния площад „Никола Вапцаров“, а концерти имаха индонезийците от „Вертигонг“, които пяха и на български език, и американският тромпетист, джаз композитор, продуцент и вокалист Тио Крокър.

В двадесет и седмото издание на „Банско джаз фестивал“ участваха 135 изпълнители от 18 държави, в общо 23 концерта. Двадесет и един дневни концерта с 45 участници от три държави също бяха част от програмата на фестивала.

Фестивала официално закри кметът на Банско Стойчо Баненски, който благодари на всички ангажирани в провеждането на музикалния форум – служители на Общината, доброволци, местните хора и специално на Асоциа

Хиляди електрически проводници, клавиши, микрочипове и компютърни компоненти създават инсталацията на Елиас Симе на тазгодишното издание на Венецианското биенале на изкуствата. 

ДА ВЪЗСТАНОВИМ ВРЪЗКАТА С ОКОЛНАТА СРЕДА

Елиас Симе е роден в Етиопия през 1968 г. Той е мултидисциплинарен художник, известен най-вече с мащабните си релефи, изработени от рециклирана потребителска електроника. Симе е мотивиран от желанието да възстановим и преразгледаме връзката си с околната среда, разказват от Grimm Gallery. По думите им авторът използва техники за сплитане и наслояване, за да създаде огромни мозайки, съставени от клавиатури, вериги, кабели и всякакъв вид електронни отпадъци, внесени в родната му страна. Тези материали се доставят от най-големия пазар на открито в Африка, разположен в етиопската столица Адис Абеба, отбелязват още от галерията. 

Ювал Шарън, известен с иновативния си подход, ще режисира новите постановки на "Пръстенът на нибелунга" и "Тристан и Изолда" в опера "Метрополитън", Ню Йорк, с участието на сопраното Лизе Давидсен, съобщи АП. Диригент ще бъде музикалният директор на операта Яник Незе-Сеген.

Музикалната институция обяви още, че договорът на Незе-Сеген ще бъде удължен до 2029-2030 г. 

Премиерата на "Тристан и Изолда" ще бъде на 9 март 2026 г. "Пръстенът на нибелунга" ще започне с "Рейнско злато" през сезон 2027-2028 г. "Валкирия" и "Зигфрид" ще бъдат представени през 2028-2029 г. "Залезът на боговете" ще има премиера през сезон 2029-20230 г. 

Четиридесет и четири годишният Шарън представи кратка версия на "Залезът на боговете" в закрити паркинги в Детройт и Чикаго и трето действие на "Валкирия" на зелен фон с анимация и компютърна графика в Детройт и Лос Анджелис. В пос

„Киномания“ обяви специалните събития на тазгодишното си 38-о издание. 

На 16 ноември в Дома на киното е прожекцията на носителя на “Златна палма” за късометражен филм от тазгодишния фестивал в Кан – копродукцията между Хърватия, България, Франция и Словения –  “Човекът, който не можеше повече да мълчи”.

Филмът, режисиран от Небойша Слиепчевич, разказва за събитията от 27 февруари 1993 г. в Босна и Херцеговина, когато пътническият влак от Белград за Бар е спрян от паравоенни сили в рамките на операция за етническо прочистване. Докато те извеждат от влака невинни цивилни, само един от 500-те пътници се осмелява да им се противопостави.

Първата прожекция на филма ще бъде придружена от среща с режисьора Небойша Слиепчевич и екипа от българска страна –

Кралицата на кънтри музиката Доли Партън издава утре, 15 ноември, нов албум, основан на семейната й история, съобщава АП.

Smoky Mountain DNA - Family, Faith & Fables („ДНК от Смоуки Маунтин - семейство, вяра и притчи“) е албум от 3 дългосвирещи плочи, в който певицата обхваща пет поколения от роднините си - по бащина линия Партън и по майчина Оуенс, комбинирайки архивни ленти, цифрови технологии и нови записни сесии на живо.

Музиката варира от балади и химни от началото на XX в., които поколението на нейните баба и дядо е свирило, до по-нови песни, които тя е записала с племенници в тийнейджърска възраст. 

“Връзките между многобройните роднини, които са пели, свирили на инструменти, писали и продуцирали елементи от комплекта, са толкова далечни, че ми се искаше да имам родословно дърво, което да свързва десетките ми родственици, макар

„За него рисуването е едно от най-чистите, искрени и непосредствени откровения. То прави видимо творческото му вдъхновение, чувствителността емоционалността му. Главна тема в неговото творчество е добруджанският пейзаж, реката. Рисува брегове, пътища, дървета, в тях присъства и човекът, който върши нещо, но не е главна тема в картината му", каза Йордан Колев.

Константин Дончев е живописец, член на Дружеството на художниците в град Силистра и бивш негов председател. Той е завършил икономика и няколко мандата е бил кмет и председател на Общинския съвет в Алфатар.

Нина Николина представя концерт-спектакъла „Любовни народни песни“ с нов сценарий и репертоар. Събитието е на 24 октомври в Sofia Live Club, съобщават организаторите. 

По думите им, с намигване, чар и завиден артистизъм, Нина Николина разказва еротични фолклорни текстове от закачливите, пиперливи любовни народни песни. В програмата са включени и две любовни песни от Балканите – Албания и Босна, които Нина Николина изпълнява с оригиналните им текстове.

Новият член във формацията е Мартин Денев, пиано. Джазмен, пианист,  композитор, диджей, с издадени над 20 албума на лейбъли в Англия, Германия, Индонезия, Австралия, Китай и Америка, като много от композициите се изкачват до челни позиции в най-реномираните световни класации за съвременна електронна музика.&nb

Общо 16 акварелни творби на Мариана Петкова под наслов "Импресии" представят знакови места от някогашната шуменска улица „Араста“, с тяхната историческа и архитектурна ценност, с личности от възрожденската история на града и с фигурални композиции от съвременния Шумен.

Картините ще бъдат подредени във фоайето на концертната зала на местното читалище „Добри Войников-1856“, като откриването ще е в следобедните часове на 26 октомври, съобщиха от културната институция. 

„Колажната техника обединява част от творбите около идеята за първосъздателите – едно от първите читалища в България (което е „Добри Войников“ – б.а.), първия български оркестър (създаден в Шумен- б.а.) и първото театрално представление у нас (състояло се в града – б.а.), а живописните цветове въздействат с експресивност и наситеност. В експоз

Изложба „Подаръкът – акт на дипломация и междудържавни отношения“ ще бъде открита днес следобед в Археологически музей „Велики Преслав“. Експозицията представя колекция подаръци, получени от българската държава и държавния глава през 70-те и 80-те години на XX век, съобщи д-р Александър Горчев, директор на музея.

Изложбата показва колекцията от подаръци от цял свят, който държавният глава и българската държава са получавали през XX век. Включва различни картини, сувенири, статуетки, маски, произведения на изкуството и народните занаяти, макети на недвижими културни ценности, копия на антични предмети на народи от близки и далечни страни от цял свят, каза д-р Горчев.

Повечето от тях са изработени от слонова кост, от порцелан, от желязо, мед, сребро, с позлата, от кожа. Има различни предмети, които са инкрустирани със скъпоценни камъни. Има

Британският супермодел Наоми Кембъл получи забрана да бъде попечител на благотворителна организация в Англия и Уелс за срок от пет години, съобщава АП.

Това се случи, след като в четвъртък бе установено, че благотворителната организация за борба с бедността, основана от нея преди почти две десетилетия, е била „лошо управлявана“ и е имала „неадекватно финансово управление“.

След тригодишно разследване на финансовата дейност на Fashion for Relief Комисията по благотворителността, която регистрира и регулира благотворителните организации в Англия и Уелс, обяви, че е открила „множество случаи на неправомерно поведение и/или лошо управление“ и че само 8,5% от общите разходи на благотворителната организация са отишли за безвъзмездни средства за шестгодишен период от 2016 г. насам.

Например, Комисията установи, че средства за благотвор

В Сливен на 27 септември ще бъде открита обновената постоянна експозиция "Старият Сливен от палитрата на Добри Добрев" в къща „Миркович“. Това съобщиха от Художествена галерия „Димитър Добрович“ – Сливен.

Галерията притежава 101 произведения, дело на бележития сливенски художник, педагог и изследовател Добри Добрев (1898 – 1973). В съхраняваните живописни композиции е представено историческото и културно минало на Сливенска област – творбите пресъздават облика на града през първата половина на изминалия век, а също и измененията, настъпили в него, както и характерните за местното население занаяти и поминък, начин на живот и редица бележити личности – културни дейци и общественици, оставили значима диря в историята на града и региона от периода. 

През 70-те години на изминалия век описаните творби са организирани в п

През последните 34 години се отдава на рисуване и публицистична дейност и създава своя частна художествена галерия. Има самостоятелни изложби в Силистра, София, Пловдив, Варна, Стара Загора, показвал е свои картини в Румъния и в САЩ.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Община Плевен, посолството на Казахстан и Националният археологически институт с музей са носители на отличието „Златна монета Култура“
Празничен концерт ще представят хорови формации в Добрич
Две галерии подреждат обща изложба
Проф. Атанас Тотляков: „Цялата среда, която е около нас, е запълнена с духа на новото в своя потенциал"
Музеят „Кон-Тики“ в Осло връща артефакти на чилийския Великденски остров
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Община Плевен, посолството на Казахстан и Националният археологически институт с музей са носители на отличието „Златна монета Култура“
Цветни аспекти
Йоко Оно спечели съдебна битка за часовник, подарен на Джон Ленън за 40-ата му годишнина
Калейдоскоп
Художникът Румен Райнов подреди изложба „Пътища“ по повод 60-ата си годишнина
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.